Nikah Davetiye Fiyatlari - En Ucuz Nikah Davetiyesi 1000 ADET DAVETİYE 80 TL KAMPANYA 2020

Go to content

Main menu:

Nikah Davetiye Fiyatlari

Düğün ve nikah organizasyonlara kesin olarak kimlerin çağrılacağına karar verilmesiyle davetiye basımı için tasarım seçimine geçilir. Davetli sayısının kesin bir şekilde belli olması matbaadan rahatça sipariş verilmesini sağlasa da, yine de temkinli davranacak fazladan basım yapılmasını istemekte yarar var. Düğün ve nikahiçin geleneksel bir anlama sahip olan davetiyelerin tasarımıyla beğeni toplaması önemlidir. Davetlilerin eline aldığı anda organizasyonunun hazırlığına verilen önemi anlamasını sağlayacak bir tasarım seçmek, çiftin ve bu özel günün akılda kalmasını kolaylaştıracaktır.
Tasarımıyla prestijli bir görsellik vaat eden bir tasarım, çift kadar ailenin de bu özel güne ne kadar fazla hazırlandığını gösterir.

Çoğu insan davetiyeyi aldığı gibi ilk olarak organizasyonun nerede yapılacağına bakar. Bu nedenle tasarımda sadece çiftin isimlerinin nasıl yazıldığına değil, organizasyon mekanı ve tarihle ilgili bilgilerin yazımıyla da ilgilenmek gerekir.
Nikah ve düğün hazırlıklarında gelinler arkadaşlarının tamamının beğenisini kazanacak tasarımlarla ilgilenirken, damat ise çoğunlukla iş ve arkadaş çevresi üzerinde olumlu bir izlenim bırakmasına yardımcı olarak modeller arayışındadır. Ayrıca çoğu gelin sadece tasarımın estetik manada nasıl göründüğüyle ilgilenir ancak damatlar işin maliyetini de düşünür. Düğün hazırlıkları sürecinde zaten bütçesinin sarsılmasına sebep olacak kadar harcama yapan çiftlerin lüks tasarım seçeneklerinden ziyade sade ancak şık modellere yönelmesi daha akıllıca bir seçimdir. Üzerinde çok fazla detay bulunmayan ve ekstra işlemden geçmemiş kağıtlara basılan davetiyeler her zaman en ekonomik olanlardır. Tasarımın sade olması daha prestijli bir tercih olarak görülecek ve çiftin masraftan kaçınmak için bu tür bir modeli seçtiği akla gelmeyecektir. Zira son dönemde sade tasarımlı modelleri seçmek yükselen bir trend haline gelmiş durumda.
Matbaaların online kataloglarındaki modeller arasında hazır taslaklarda bulunur. Bu taslaklara sadece gereken bilgilerin yazılması, hızlı bir şekilde baskı aşamasına geçilmesi için yeterlidir. Bu şekilde hazır taslaklardan birinin seçilmesi halinde çiftin karar vermesi gereken tek detay, yazı fontu olacaktır. Esasen birçok insanın tercihi olan sade tasarımlara çok küçük birkaç detay eklenerek de farklı ve beğeni toplayan bir model tasarlanabilir.
——
Düğün Öncesi davetiye seçmi yapmalıyız…
Elinize bir davetiye geldiğinde ilk olarak ne düşündüyseniz, sizin düğünüze gelecek olan konuklar da sizin davetiyenizi aldıklarında onu düşünecektir. Yani davetiyeleri de genç çift kadar şık ve uyumlu olmuş düşüncesini yakalamak tüm çiftlerin genel arzusudur. İşte bu yüzden davetiye siparişi verilebilen dükkanlara giren çiftler saatlerce içeride kalır. Çünkü hangi modeli tercih edeceklerine bir türlü karar veremezler. Bu kararsızlığın yalnızca birkaç saat sürdüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çiftlerin davetiyelerine karar vermeleri ve siparişlerini tamamlamaları genellikle 3 günden daha az sürmez. Oysa seçim yapmanızı kolaylaştıracak birkaç hususa dikkat etmeniz en ideal tercihi yapmanızı son derece kolaylaştıracaktır. Doğru
düğün davetiyeleri üzerinde durmalı ve diğer modelleri elemelisiniz. Böylece sağlıklı bir tercih yapmanızın daha kolay olmasının yanı sıra, zamandan da tasarruf sağlamış olacaksınız.
Öncelikli kıstasınız düğününüzü nerede düzenlediğiniz olmalıdır. Örneğin salon düğünü organize eden bir çiftin çiçeklerle bezenmiş veya çiçek şeklinde kesilmiş olan davetiye modellerini ilk etapta elemeleri gerekiyor. Zira bu modeller daha çok kır düğünleri organize eden çiftler için tasarlanıyor ve açıkçası kır düğünü davetleri için doğru tercih olabiliyor. Salon düğünleri içinse daha çok şıklığın ön plana çıktığı, simler veya diğer süsleme malzemeleri ile bezenmiş olan tasarımlardır. Salon düğünleri kır düğünlerine nazaran çok daha resmi olabiliyor. Bu yüzden seçilen düğün davetiyeleri de bu resmiyetin ve şıklığın altında kalmamalı. En az düğün kadar hoş ve zarif bir imaj çizmelidir. Bu arada son yıllarda çılgın düğün organizasyonlarının da bir hayli moda olduğunu hatırlatalım.
Çiftler bu tür düğünler organize ederek daha akılda kalıcı ve daha eğlenceli bir gün geçirmek istiyorlar. Konukların da eğlenmesi amacıyla ilginç bir tören düşünülüyor. İşte bu tür organizasyonlar için özel davetiyeler tasarlanıyor. Hatta pek çoğunda düğün törenimize ifadesi yerine düğün partimize gibi organizasyondan ipuçları veren ifadeler yer alıyor. Bu tür modeller arasında büyük bir afiş olarak tasarlanan davetiyelerin yanı sıra, partilere giriş bileti olarak düşünülen modeller de yer alıyor. Mutlaka seçim yapmadan önce siz de göz atmalısınız.
——
Ucuz ekonomik davetiye bastırmayılız…
Özel gün hazırlıklarının yorucu ve bütçe yoran günlerini biraz daha çekilebilir hale getirmek için modern teknolojinin sunduğu avantajlardan yararlanmak çok akıllıca bir seçim olabilir. Nikah, düğün ve sünnet gibi organizasyonlarda davetlilerin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz bir biçimde karşılamak için yorucu bir hazırlık içine giren çiftler ve aileler, internetin sunduğu pratik imkanları değerlendirerek hazırlık sürecinde en psikolojik hem de ekonomik olarak yıpranmadan tüm hazırlıkları rahatlıkla tamamlayabilir. Matbaaların sunduğu online
davetiye siparişi hizmetleri kapıya teslim olarak davet çağrılarını edinme imkanı sunarken, nikah şekeri tasarımlarının yer aldığı kataloglardan tercih yapmak da hazırlık sürecini büyük oranda kolaylaştıracaktır. Düğünlerden nikahlara ve sünnetlere her çiftin ve ailenin hazırlıklarında akılcı çözümler sunan firmalar, internet siteleri üzerinden yaptığı satışlarda ödeme konusunda da güvenilir ve avantajlı çözümler sunuluyor.
Hız konusunda da birçok avantaj vaat eden firmalar, baskı işlemlerinin gün içinde tamamlanmasını ve ertesi gün davetiye adeti fark etmeden çağrılara ulaşılmasını sağlıyor. Uzman ekiplere sahip olan matbaalar tasarımları kısa süre içinde tamamlayarak müşterilerin e-posta adreslerine tamamlanmış taslakları gönderiyor ve böylece baskı öncesi değiştirilmesi istenen detaylar da müşteriler tarafından belirtilebiliyor. Müşterilerden onay alınmasının ardından hızlı bir biçimde baskı sürecini başlatan matbaa aynı gün içinde tüm davet çağrılarının basımını tamamlayabiliyor ve bu şekilde aynı gün kargoya verilen çağrılar ertesi gün adresine ulaşabiliyor. Çok hızlı bir biçimde çalışan bu firmalar sayesinde davetiye hazırlığının son güne bırakılması dahi bir sorun olmaktan çıkıyor.
Farklı zevkler düşünülerek ve organizasyonun önemine uygun farklı tasarımlara imza atılarak sunulan modeller, bütçelere de göre farklı seçeneklerle sunuluyor. Kağıt kalitesi ve diğer detaylara göre çok özel tasarımlar bulunurken, makul fiyatlı ve oldukça kaliteli davet çağırısı tasarımları da sunuluyor. Bu şekilde davet çağrısı işini pratik bir şekilde halletmek içine tek yapılması gereken, firmaların internet sitelerine girerek geniş içerikli kataloglar arasından seçim yapmak… Ödeme konusunda da esnek seçenekler sunulduğu için hem uğraşmadan hem vakit kaybetmeden hem de ekonomik bir şekilde davetiye hazırlığı tamamlanabiliyor.
—–
düğün organizosyonunda fiyat belirleme…
Sevdiklerini her zaman yanında isteyen insanlar, mutlu günlerinde bütün yakın çevresiyle mutluluğunu paylaşmak için çeşitli organizasyonlar düzenler. Bu organizasyonlar için haftalar öncesinden hazırlıklara başlanırken, her çift ve aile bütçesi el verdiği ölçüde misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı arzu eder. Bu tür özel gün organizasyonlarının sahipleri,
davetiye gönderdiği insanların katılımı ile kendilerine ne kadar değer verildiğini de öğrenmiş olur. Zira özel günlerde sevdiklerinin kendisine ne kadar değer verdiğini görmek isteyen insanlar, bunun gösterilmesi için sosyal çevresinin organizasyonuna katılmasını ister. Aynı şekilde organizasyon sahiplerinin davet ettiği insanlar da önemsendiğini anlar. Çünkü insanlar sadece değer verdiği kişilerin bu tür özel günlerde yanında olmasını beklemektedir.
Tasarımından kağıt kalitesine kadar basılacak davetiyelerin her detayı, organizasyon sahiplerinin misafirlerine verdiği önemi gösterir. Ancak tüm iş de bununla bitmez. Düğün ve nişan gibi özel gün organizasyonlarının yapılacağı mekan da oldukça önemlidir. Ancak organizasyon mekanının seçimine özen göstermek demek, pahalı ve herkesin tanıdığı bir yerin kiralanması anlamına gelmez.
Davetli sayısı göz önünde bulundurarak mekanın herkesin rahat etmesini sağlayacak genişlikte olmasına ve yemekli bir davetse aksamadan servis yapılmasına imkan tanıyacak personelin bulunduğuna özen gösterilmelidir. Organizasyon sahiplerinin, davetlilerini ne kadar gösterişli bir yerde ağırladığından önce mekanın herkese eşit düzeyde konfor sunup sunmadığı ile ilgilenmesi gerekir. Oturma düzenini bile davetlilerin organizasyondan memnun ayrılması açısından önemli olabilir.
Çiftlerin ve ailelerin gösteriş uğruna altından kalkamayacağı masraflara girmemesi de çok önemlidir. Zira her şeyin en iyisi istenirken gereksiz yere binlerce para harcayan çoğu çift, düğün sonrasında çok ciddi ekonomik sorunlarla karşılaşır. Gösteriş yapmanın çiftin mutluluğundan daha önemli olmadığı unutmadan, bütçenin el verdiği ölçüde bir organizasyon yapılmalıdır. Nikah şekerleri için dahi yüzlerce lira harcayan, lüks düğün araçları kiralayan çiftlerin tüm bu harcamaları, uzun vadeli biçimde düşünerek yapması gerekir. Lüks bir düğün organizasyonu yapmadan önce bütçe planlaması yapmak ve bu bütçe dahilinde yapılabilecek en şık organizasyonu yapmaya çalışmak çok daha doğru bir davranış olacaktır.

 
 
Back to content | Back to main menu